bookmark_border

56. Otologický den

Dům Kultury Kroměříž, Česká republika


1. prosince 2016

person_pin

Instrukce pro řečníky

INSTRUKCE PRO ŘEČNÍKY

 

Jak připravit prezentaci

 

Instrukce pro PowerPoint

Prosíme, uložte Vaši prezentaci ve verzi PowerPoint 97–2007, 2010 nebo novější“ (*ppt) či (*.pptx), abychom Vám mohli garantovat úspěšné otevření Vaší prezentace na našich počítačích.

Doporučujeme uložení prezentace ve formátu PPT před uložením ve formátu PPS. Taktéž prosí­me o přípravu Vaší prezentace ve formátu 4:3 (plátno v kongresovém sále je v tomto pomě­ru).

Doporučujeme uložit Vaši prezentaci také jako zálohu ve formátu PDF.

 

Obrázky / Videa

JPG je nejpoužívanější formát pro „vkládaní“ obrázků do prezentace, GIF, TIF nebo BMP formáty jsou též akceptovatelné.

Pro kvalitní zobrazení obrázků při prezentaci je dostačující rozlišení do 250 dpi. Větší rozlišení ob­rázků pouze zvětšuje velikost souboru a nezlepší rozlišení bodů na plátně. Prosíme, komprimujte uložené obrázky v pre­zentaci v doporučeném rozlišení.

Jestliže máte v prezentaci uložené video, prosíme, dostavte se s vyšším časovým předstihem do sálu k nahrání přednášky, kde vyzkoušíme, zda je Váš formát videa kompatibilní s naším softwarem. Videa ve formátu MPEG-1 a AVI by měla pracovat bez problémů.

Fonty

Pouze fonty, které jsou součástí základní instalace MS-Windows (Czech version of Windows), budou dostupné. Použití jiných fontů může způsobit špatné zobrazení stylu Vaší prezentace.

Doporučené fonty: Arial, Times New Roman, Tahoma

Jestliže trváte na použití speciálních fontů, musíte tyto fonty uložit společně s prezentací. Použijte následující postup.

 • Klikněte na „nástroje“ pak „možnosti“ pak „ukládání“ a zaškrtněte políčko „Vložit písma True Type“
 • Následně prezentaci uložte
 •  

  Přenos prezentací a uložení

   

  Na čem přinést prezentaci na kongres

  Prosíme, přineste své soubory na jednom z uvedených medií.

 • CD-ROM (CD-R/RW), DVD-ROM (DVD±R/RW)
 • USB flash disk
 • Uložte všechny soubory spojené s prezentací do jedné složky. (PowerPoint, film / video soubory atd.)

  Jestliže přednášíte více prezentací v průběhu kongresu, uložte si prezentace do odlišných složek a pojmenujte tak, aby nemohlo dojít k nedorozumění při ukládání do našeho systému. Vždy si udělejte zálohu Vaší prezentace na druhé medium či přenosný disk.

   

  Kam přehrát Vaší prezentaci na kongresu

  Vaši přednášku odevzdejte přímo v sále, kde bude prezentována, nejméně 1,5 hodiny před začátkem Vaší sekce. Technik Vaši prezentaci nahraje do systému, vyzkouší a zkontroluje, zda se správně zobrazuje. Prosím, vezměte na vědomí, že při nahrání prezentace o přestávce před Vaší sekcí nebývá čas na kontrolu.

  Váš vlastní notebook bude možné použít pouze v krajním případě a po předchozí poradě s technikem.

   

  VŠECHNY ŘEČNÍKY ZDVOŘILE ŽÁDÁME O DODRŽOVÁNÍ ČASU PŘEDNÁŠEK.